Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
22.02.2017 18:00

Obrázky ze starých Pardubic - pardubická sídliště

Přednáška o zajímavostech z historie Pardubic doplněná projekcí dobových fotografií z Dukly, Karlovin, Polabin a Závodu míru. Koná se v sále Jana kašpara v přízemí staré reálky na Komenského náměstí v Pardubicích. Vstup zdarma.

typ akce: Hovory o Pardubicku

26.02.2017 09:00

Přes Krasnickou rokli k Obřím postelím

Řečany nad Labem – Zdechovice – Řečany n. Labem. Délka trasy 13 km. Odjezd: 9:03 hod z Pardubice hl.n. Os, návrat: 14:30 hod. Os. Vedoucí Z. Heranová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

01.03.2017 18:00

Obrázky ze starých Pardubic - na západ od centra města

Přednáška o zajímavostech z historie Pardubic doplněná projekcí dobových fotografií ze Svítkova, Rosic nad Labem, Popkovic, Ohrazenic. Koná se v sále Jana kašpara v přízemí staré reálky na Komenského náměstí v Pardubicích. Vstup zdarma.

typ akce: Hovory o Pardubicku

22.03.2017 18:00

Cestopisné putování po Vysokých Tatrách

Projekce cestopisného filmu Jaroslava Nováka. Pěší procházka do Tatranské Lomnice, Štrbské a Popradské pleso, Skalnaté pleso a Lomnický štít, Hreběnok a vodopády Studeného potoka Belanské Tatry, letoviska Javorina a Ždiar, Prohlídka památek ve městě Bytča, Litovel a kostelíka v Bílé Lhotě. Koná se v sále Jana kašpara v přízemí staré reálky na Komenského náměstí v Pardubicích. Vstup zdarma.

typ akce: Hovory o Pardubicku

23.03.2017 16:00

Historie Pardubic, období průmyslové revoluce

Přednáška PhDr. Františka Šebka. Koná se v klubovně Ve Smečkách 25, Praha 1.

typ akce: Pražská pobočka KPP

Akce KPP - Výlety do historie

O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem