Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
03.07.2016 08:55

Ze stezky kolem Prachovického lomu ke Chrudimi

Prachovice – Vápenný Podol – Cítkov – Pohled – Rabštejnská Lhota. Délka trasy 14 km. Odjezd v 8:56 R přes Přelouč, návrat v 18:19 (popř. 15:14 h). Vedoucí M. Timarová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka. Pouze na vlastní nebezpečí.

typ akce: Turistické vycházky

10.07.2016 07:30

Údolím Doubravy do Chotěboře

Sobíňov – Bílek – Sokolohrady – Chotěboř. Délka trasy 8 km (11 km; 12 km). Odjezd v 7:31 h Os., návrat v 16:24 h os. Vedoucí Z. Heranová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka. Pouze na vlastní nebezpečí.

typ akce: Turistické vycházky

17.07.2016 07:55

Putování na poutní místo

Přibyslav – Pohled – Havlíčkův Brod. Délka trasy 16 km. Odjezd 7:56 hod R, návrat v 18:19 hod. Os. Vedoucí L. Kvapilová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka. Pouze na vlastní nebezpečí.

typ akce: Turistické vycházky

24.07.2016 07:30

Tři hradiště jedním pochodem

Dobříkov – Čertův dub – Chloumek – hradiště: Darebnice, Hlaváčov, Zítkov – Choceň. Délka trasy 14 km. Odjezd v 7:31 Os, návrat v 14:54 R, 15:18 Os. Vedoucí Z. Řehák. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka. Pouze na vlastní nebezpečí.

typ akce: Turistické vycházky

31.07.2016 07:35

Za hořickou trubičkou do podzemí

Hořice v Podkr. – Miletín – Hořice v Podkrkonoší. Délka trasy 10 km. Odjezd v 7:36 h Os., návrat 14:27; 16:27 hod. Os. Ved: P.  Kožený. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka. Pouze na vlastní nebezpečí.

typ akce: Turistické vycházky

Akce KPP - Výlety do historie

Poklad století a Příběh města

Jedná se o komentovanou prohlídku expozice věnované historii města Pardubic na pardubickém zámku a prohlídka Pokladu století tamtéž.

Pouze pro předem přihlášené účastníky (počet účastníků je omezen). Přihlásit se je možné v kanceláři Klubu přátel Pardubicka, kde bude při přihlášení od každého účastníka vybíráno 50 Kč. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.


Trolejbusový výlet do Historie - zajímavosti z historie Pardubic

V rámci výletu historickým trolejbusem se dozvíte mnohé méně známé informace z historie Pardubic. Jízdné ve výši 20 Kč se platí při nástupu do trolejbusu. Zahájení ve 14 hodin na zastávce MHD Třída Míru, Nastoupit do vozu bude možné v rámci jízdy i na dalších zastávkách, jízdní řád bude sdělen dodatečně. Široká veřejnost zvána.


Komentovaná procházka za pardubickými pověstmi

V rámci vycházky se dozvíte, zač je v Pardubicích perník, kde se na Pernštýnském náměstí dodnes nachází čertík, hovořit se bude i o podzemní chodně ba Kunětickou horu atd. Sraz účastníků je v 17 hodin před Zelenou bránou. Akce se koná v rámci Městských slavností. Široká veřejnost je zvána.


Přes Červeňák podél Chrudimky

Komentovaná vycházka proti proudu řeky Chrudimky se zajímavým výkladem o Vinici, vonejském prosotru zvaném Červeňák a Nemošickou stráň k Foxconnu. Sraz účastníků je u obloukového mostu přes Chrudimku na okraji parku Na Špici. Široká veřejnost zvána, vstup zdarma. Koná se v rámci Městských slavností.


Komentovaná prohlídka Dostihového závodiště

V rámci prohlídky dostanete fundovaný a poutavý výklad o historii dosrihového závodiště, o historii konání dostihů z úst historika Velké pardubické Martina Šabaty. Pouze pro předem přihlášené účastníky z řad členů Klubu přátel Pardubicka. Přihlásit se je možné v kanceláři Klubu přátel Pardubicka, při přihlášení vybíráme vstupné ve výši 50 Kč za osobu. Sraz přihlášených účastníků je ve 14 hodin před hlavním vstupem na Dostihové závodiště. Možno využít linky MHD 14 s odjezdem v 13:29 z Masarykova náměstí.


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem