Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
24.04.2017 18:00

Genetická genealogie - jak genetici pátrají po tajemstvích rodu

Hostem bude tentokrát forenzní genetik RNDr. Daniel Vaněk, Ph.D. Koná se v sále Jana Kašpara v přízemí staré reálky na Komenského náměstí v Pardubicích. Vstup zdarma.

typ akce: Genealogické schůzky

29.04.2017 14:00

Procházka jarní přírodou

Pojďte s námi na jarní procházku do přírody v okolí Chrudimky. Sejdeme se v Mněticích u  hřebčína.  Navštívíme jej a od  majitelů se dozvíme něco z  historie a  jeho poslání v současnosti. Odsud budeme pokračovat k jezu a seznámíme se s přírodními zajímavostmi v okolí Chrudimky. Dále půjdeme pěšky po jejím pravém břehu do Drozdic. Zde se zastavíme na odpočinek v Obecním domě (bývalá restaurace „ U louže“).  Chvilku si popovídáme hlavně o bylinách v jarní přírodě a jejich možném využití pro naše zdraví, jako bonus zdarma  ochutnáme něco dobrého z nich vyrobeného.  Káva, čaj a ostatní nápoje budou k dostání pro účastníky za levný peníz. Z Drozdic budeme pěšky pokračovat pod Nemošickou strání. Touto dobou tady budou koberce medvědího česneku a jiné jarní květiny. Svoje putování ukončíme na stanici  MHD v Pardubičkách u Foxconnu. Trasa bude dlouhá necelých 6 km.

Sraz bude v Mněticích u kapličky v sobotu dne 29.4. ve 14 hodin. Spoj MHD č. 12 odjíždí od autobusového nádraží  asi ve 13 hod. 20 min.

typ akce: Přírodovědné vycházky

30.04.2017 08:35

Hradeckými lesy do pivovárku

Hradec Králové (MHD) – Běleč – Blešno. Délka trasy 13 km. Odjezd: 8:36 Os, návrat v 16:26 Os. Vedoucí P. Kožený. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

03.05.2017 18:00

Pardubice - Komorní město

Přednáška se bude věnovat období z historie města počínaje rokem 1560 až do počátku 18. století. Koná se v sále Jana kašpara v přízemí staré reálky na Komenského náměstí v Pardubicích. Vstup zdarma.

typ akce: Hovory o Pardubicku

07.05.2017 08:05

K jednomu z pramenů Svitavy

Opatov– Starý Valdek – Památník včelích matek – pr.Svitavy– Rosnička – Svitavy. Délka trasy 14 km. Odjezd 8:05 hod. R, návrat v 14:53 hod.(16:53) R; 15:08 hod. (17:08) Vedoucí J. Žižka. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

Akce KPP - Výlety do historie

Exkurze do sídla Záchranné služby v Pardubicích

Sraz účastníků je před sídle Záchranné služby Pardubického kraje v Pardubičkách u točny trolejbusu č. 2. Po exkurzi bude pro případné zájemce následovat krátká procházka po osobnostech Pardubického slavína na hřbitově v Pardubičkách.


Domovní znamení v ulicích Prahy

Komentovaná procházka po zajímavých domech pražské Malé Strany z Nerudovy ulice na Malostranské náměstí. Pouze pro předem přihlášené účastníky. Cena 40 Kč za každého účastníka se vybírá v kanceláři Klubu přátel Pardubicka. Doprava bude vlakem z hl.n. v 8:12 hodin, jízdné si hradí každý sám. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.


V. Vokolek a pardubický Prior - komentované prohlídky výstav

Sraz zájemců je před Domem U Jonáše na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Vstupné běžně za 40,- Kč a nebo za 20,- snížené (senioři).


Městská naučná stezka

Komentovaná procházka po zajímavostech pardubické architektury 20. století s arch. Vladimítem Rozehnalem. Sraz účaatníků před starou reálkou.


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem