Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
16.08.2020 09:00

Žulová stezka

Skuteč – Žulová stezka – Vrbatův Kostelec – Podskala – Chrast u Chrudimi. Délka trasy 12 km. Odjezd v 9:03 h vlakem ČD z hl.n., návrat v 15:01 hod. (16:07 h.; 17:03 h.) vlakem ČD. Vedoucí L. Kvapilová. pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

23.08.2020 06:00

NS Údolím Šembery a kosteleckými lesy

Český Brod – Tuchoraz – NS Údolím Šembery – Kostelec n. Č. lesy. Délka trasy 13,5 km. Odjezd v 6:00 h vlakem ČD z hl.n., návrat v 16:02 hod. BUS+ČD. Vedoucí O. Svobodová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

30.08.2020 08:20

Pivovar Třebovský mlýn

Česká Třebová – pod Skuhrovem – Dlouhá Třebová. Délka trasy 12 km. Odjezd v 8:23 h vlakem ČD z hl.n., návrat v 14:55 hod. (15:17 hod.) ČD. Vedoucí P. Kožený. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

13.09.2020 07:50

Údolím Doubravky

Bílek - NS Údolí Doubravky - Chotěboř. Délka trasy 11 km. Odjezd v 7:53 vlakem ČD z hl.n., návrat 16:07 vlakem ČD. Vedoucí: J. Skotnica. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

16.09.2020 18:00

Pardubice na starých pohlednicích - křest knihy

Přednáška spojená s křestem stejnojmenné knihy, kterou bude možné přímo na akci zakoupit za zvýhodněnou cenu. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce. Vstup zdarma, veřejnost zvána

typ akce: Hovory o Pardubicku

Archiv aktualit

Tři nové publikace z Klubu přátel Pardubicka

obrázek k článku Hned tři publikace z edice AB - Zet Pardubicka v nejbližších dnech spatří světlo světa. Dvě z nich se již v současné době tisknou.
Publikaci "60 let městské autobusové dopravy v Pardubicích" vydává Klub přátel Pardubicka u příležitosti šedesátého výročí pardubckého dopravního podniku, který si nyní na přelomu dubna a května připomíná kulaté výročí svého založení. Autorem publikace je historik pardubické MHD pan ing. Ladislav Podivín. Celobarevná výpravná publikace na 138 stranách popisuje historii všech autobusových linek MHD v Pardubicích, nechybí ani popis všech typů autobusů, které do pardubické MHD kdy v minulosti zasáhly. Zejména vítaným zpestřením je více jak stovka unikátních barevných a černobílých fotografií a celá řadu nákresů a plánků. Publikace by měla být představena již ve středu 21. dubna v rámci Hovorů o Pardubicku, které se budou konat od 17 hodin vprvním patře infocentra a jejichž hostem bude právě autor publikace ing. Ladislav Podivín,

Další publikací, která se nyní tiskne, je publikace o přírodě historii oblasti podél Chrudimky. Publikce "Podle Chrudimky aneb Kde stávaly první Pardubice?" seznamuje čtenáře zejména s krásami Nemošické stráně, ale také například s oblastí Pardubiček, kde nedávné archeologické průzkumy potvrdily existenci osídlení ve 13. století a jsou tak považovány za nejstarší osídlení na území města. Publikace je doplněna celou řadou zajímavých fotografií a plánků, které dokumentují, jak se tok Chrudimky v průběhu historie měnil. Publikace bude popvé představena veřejnosti u příležitosti oslav Dne Země v Drozdicích v sobotu 24. dubna.
Třetí publikací, která za několik dní spatří světlo světa, je publikace vydaná u příležitosti stého výročí české aviatiky. 19. dubna tomu totiž bude přesně sto let od chvíle, kdy se poprvé vznesl do výše ing. Jan Kašpar se svým aeroplánem Blériot XI. Při této příležitosti vydává Klub přátel Pardubicka publikaci redaktora časpisu Letectví a kosmonautika "ing. Jan Kašpar a začátky motorového létání v Čechách". Jak již název napovídá, publiakce se věnuje ing. Janu Kašparovi a jeho aviatické činnosti. Nechybí ani kompletní seznam všech veřejných produkcí ing. Jana Kašpara, publikace obsahuje i celou řadu unikátních historickcýh a nikdy nezveřejněných fotografií. Tato publikace bude bude poprvé veřejnosti představena v květnu u příležitosti odhalení pamětní desky ing. Kašpara na domě, kde první český aviatik prožil poslední dny svého života.
Nejen tyto publikace, ale i dalších více jak padesát publikací můžete zakoupit v E-shopu Klubu přátel Pardubickana adrese E-shop.

O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem