Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
04.06.2023 08:00

Posázaví - Stvořidla

Vilémovice - Stvořidla - Světlá n Sázavou. Délka trasy 14 km. Odjezd 8:01 h.ČD, návrat 18:06 h.ČD. Ved. L. Černíková. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

04.06.2023 09:25

Krásné duby na sever i na jih od Heřmaňáku

Klešice – Nová Doubrava – zámecký park. Délka trasy 5-6 km. Odjezd v 9:25 Bus z autob. nádr., návrat ve 14:31 (16:09) BUS. Vede M. Timarová. Turistická vycházka týmu B. Pro pomalejší nebo méně zdatné členy KPP.

typ akce: Turistické vycházky

11.06.2023 06:15

Helfštýn

Lipník n Bečvou - hrad Helftýn - Lipník n Bečvou. Délka trasy 12 km, Odjezd 6:18 h. ČD, návrat 17:44 h. ČD. Ved. L. Kvapilová. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

11.06.2023 08:05

Z Kočičího hrádku Vilemíninou stezkou

Slatiňany – hřebčín – podle Chrudimky - Bonet. Délka trasy 6 km. Odjezd BUS v 8:05 h, návrat ČD v 15:33 h. Vede M. TimarováTuristická vycházka týmu B. Pro pomalejší nebo méně zdatné členy KPP.

typ akce: Turistické vycházky

18.06.2023 07:05

Přírodní park Orlice

Délka trasy 18 km. Odjezd 7:07 h. ČD, návrat 17:00 / 20:00 h. Bus + ČD. Ved. Z. Řehák. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

Archiv aktualit

V létě se již chystáme na podzim

obrázek k článku Ačkoliv jsou prázdniny v plném proudu a kancelář Klubu přátel Pardubicka v Klášterní ulici je po celé prázdniny uzavřena, nezahalíme a chystáme pro své členy i příznivce program na podzimní období.
Od 21. září budou opět každé dva týdny pokračovat Hovory o Pardubicku. Ty se budou konat vždy jednou za dva týdny v úterý počínaje 21. zářím. Místo i čas konání přednášek a besed zůstává nezměněn, tedy zasedací místnost v prvním patře infocentra vedle Zelené brány od 17 hodin s jednou výjimkou. Tou bude poutavé vyprávění potápěče a podmořského badatele Borise Gola, které začne 19. října již v 16:30 hodin. Další Hovory o Pardubicku pak budou věnovány architektuře města či jeho historii.

Nezapomínáme ani na Městské slavnosti. Do nich Klub přátel Pardubicka letoš přispěje třemi akcemi. První z nich bude jakýmsi prologem celého festivalu. V úterý 5. října 2010 od 17 hodin totiž proběhne v rámci Hovorů o Pardubicku projekce filmu „Pardubice Pernštýnské“. Po filmu bude následovat krátká beseda o tom, jak vypadaly Pardubice v době Pánů z Pernštejna.
S tímto šlechtickým rodem bude konec konců souviset i další akce, kterou připravil Klub přátel Pardubicka v rámci Městských slavností. Tou bude komentovaná procházka naučnou stezkou Viléma z Pernštejna. Délka naučné stezky, jejíž trasa prochází centrem města, je 2,5 km a v průběhu poklidné procházky po tomto okruhu poznáte mnohé zajímavosti z historie města. Sraz všech účastníků bude ve čtvrtek 7.října v 17 hodin před Zelenou bránou. Třetí akcí, kterou Klub přátel v rámci festivalu připravil, bude již pomalu tradiční výlet historickým trolejbusem. V sobotu 9. října se budete moct v 9:30 a ve 14:30 hodin vydat na více jak dvouhodinový výlet, při kterém se nejen projedete, ale dozvíte se také mnohé zajímavosti z historie města. Odjezd účastníků je v již výše zmíněné časy ze zastávky MHD Třída Míru.
Tak tedy krásné léto plné sluníčka a po prázdninách se na vás těšíme opět naviděnou.

O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem