Bledule v Králově zahradě a k pramenům Svitavy
Semanín - Králová zahrada - Psí kuchyně - Památník včelích matek. Délka trasy 16 / 7 km, odjezd 8:18 h.vlak ČD z hl.n., návrat 17:00 h. vlak ČD. Ved. Z. Řehák. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka na vlastní nebezpečí.
typ akce: Turistické vycházky
Devatero kvítí v zámeckém parku
Kostelec nad Orlicí - Častolovice. Délka trasy 6 km. Odjezd vlakem ČD z hl.n. v 8:35 h, návrat vlakem ČD v 15:27 h. Vede M. Timarová. Jedná se o turistickou vycházku tzv. tými B - tedy určenou pro pomalejší nebo méně zdatné členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Meandry struhy
Veselí u Přelouče – Lepějovice – Klenovka - Přelouč. Délka trasy 6,5 km. Odjezd vlakem ČD z hl.n. v 9:23 h, návrat vlakem ČD v 14:40 h. Vede M. Timarová. Neděle velikonoční. Jedná se o turistickou vycházku tzv. tými B - tedy určenou pro pomalejší nebo méně zdatné členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Filmy o přírodě Pardubicka
Projekce filmů zachycujících přírodu Železných hor, Natura 2000 Pardubického kraje a prezentace záchranné stanice Lipec. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského nám. v Pardubicích. Vstup zdarma, veřejnost zvána.
typ akce: Hovory o Pardubicku
Vysoké Mýto a okolí
Přírodní okruh kolem města - Rybník Velký a Malý Chobot - vrch Vinice - Bučkův kopec. Délka trasy 12/10 km, odjezd 8:07 h. vlak ČD z hl.n., návrat 15:00 / 16:00 h. vlak ČD. Ved. L. Kvapilová. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka na vlastní nebezpečí.
typ akce: Turistické vycházky
Premfoto Přelouč

Autor je bývalým předsedou výstavního výboru PREMFOTO a hned v úvodu publikace uvádí, že pod tímto názvem se skrývala pravidelná výstava fotografií, která se každoročně konala právě v Přelouči. První ročník výstavy se konal v roce 1957 a byla zde vystavena stovka fotografií, poslední patnáctý ročník se konal v roce 1972 a vystaveno zde bylo více jak 3 700 fotografií ze dvaceti států světa.
V publikaci naleznete řadu zajímavostí například také o tom, že se v roce 1969 pořadatelé rozhodli v souvislosti se vstupem "spřátelených armád" do republiky nepřijmout zásilky ze států okupačních armád.
Následující ročníky pak bohužel poznamenala politická rozhodnutí, kdy v roce 1972 bylo pořadatelům výstavy nařízeno, aby se dvaceti udílených cen alespoň tři získali autoři ze SSSR.
Jak autor uvádí, bez zajímavosti není ani skutečnost, že od osvobození do prvního ročníku výstavy v roce 1957 se konala v Československu jen jedna jediná fotografická výstava.
Publikace také obsahuje některá jména odborníků, kteří zasedli v porotě i poděkování těm, kteří se o existenci této výstavy zasloužili.
Odpočatou byly součástí výstavy také doprovodné akce, probíhala řada přednášek i besed s odborníky na fotografii.
Publikace vzpomíná na akci, která je dnes již téměř zapomenuta a je dobře, že v roce 2001 vyšla.