Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
18.08.2019 07:40

Pražské lesy - Kunratice

Roztyly – Nový hrádek – pramen Václavka – Michelský les – údolí Kunratického potoka. Délka trasy 13 km. Odjezd v 7:41 hod. vlakem z hl.n., návrat v 15:39 (16:02) vlakem. Vedoucí L. Kvapilová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

25.08.2019 07:40

Rock hospoda V Prdeli

Kostomlaty n.Lab.– Nymburk– Poděbrady. Délka trasy 15 km. Odjezd v 7:41 hod. vlakem z hl.n., návrat v 16:02 vlakem. Vedoucí P. Kožený. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

14.09.2019 14:05

Pardubické báje a pověsti

Během komentované vycházky se účastníci dozvědí např, zač je v Pardubicích perník, jak to bylo s podzemní chodbou na Kunětickou horu nebo více o čertíkovi na balustrádě morového sloupu v Pardubicích. Sraz účastníků je před Zelenou bránou. Provází Helena Řehounková. 

typ akce: Výlety do historie

15.09.2019 14:00

Architektura Pardubic první poloviny 20. století

Během komentované vycházky účastníci navštíví např. Automatické mlýny, domy na Čechově nábřeží, zajímavé stavby na Olšinkách, na náměstí Republiky, třídě Míru nebo v okolí náměstí Legií. Sraz účastníků je na náměstí Legií.

typ akce: Výlety do historie

15.09.2019 17:00

Historie pardubických mlýnů aneb Od Valchy po Winternitze

Přžednáška konaná v Domě U Jonáše. Akce pořádaná ve spolupráci s Východočeskou galerií Pardubice v rámci Dnů evropského dědictví.

typ akce: Výlety do historie

Archiv aktualit

NA VYBRANÝCH AKCÍCH U PŘÍLEŽITOSTI 50. VÝROČÍ KPP BUDOU MÍT ČLENOVÉ KLUBU PŘEDNOST. PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE JIŽ NYNÍ

obrázek k článku Klub přátel Pardubicka v rámci letošních oslav půl století své existence chystá celou řadu zajímavých akcí pro širokou veřejnost. Chystáme však několik vybraných akcí, na nichž chceme účast nabídnout přednostně členům Klubu přátel Pardubicka. Na tyto akce je možné se již nyní přihlásit v kanceláři Klubu přátel Pardubicka.

- V sobotu 30. května od 14 hodin pořádáme akci nazvanou "Tajemné Pardubice". Jedná se o návštěvu podzemních prostor kostela Panny Marie, protiatomového krytu pardubického zámku a zdymadla na Labi v Pardubicích. K účasti na této akci se mohou členové KPP hlásit v kanceláři Klubu přátel Pardubicka. Počet účastníků je omezen. 


- Ve čtvrtek 11. června od 17 hodin chystáme exkurzi do pardubického pivovaru spojenou s možností pohoštění ve Staročeském salonku pivovaru. Akce ponese název „Večer pardubických Dobrodějů“. Součástí akce bude prohlídka výrobních prostor pardubického pivovaru. Naši spolupracovníci "roznašeči" se mohou této exkurze zúčastnit zdarma, pro ostatní je vstup zpoplatněn částkou 100 Kč. Součástí bude také možnost bohatého občerstvení a volné zábavy ve Staročeském salonku pardubického pivovaru. Na tuto akci se možné již nyní se přihlásit v kanceláři KPP.


- V sobotu 20. června pořádáme exkurzi na pardubické letiště spojenou s návštěvou leteckého muzea Jana Kašpara. Akce nese název „Pardubice – kolébka letectví“. Na tuto akci je možné se zaregistrovat již nyní v kanceláři KPP. Členové KPP mají přednost.


- Na sobotu 23. května chystáme autobusový výlet do Litomyšle a do barokního areálu ve Vraclavi. Připravena bude komentovaná prohlídka Litomyšle, rodné světničky Bedřicha Smetany, kostela Nalezení svatého Kříže a Portmonea – galerie Josefa Váchala. I na tuto akci je možné se přihlásit v kanceláři KPP, při registraci bude od každého účastníka vybírána částka ve výši 100 Kč. Tato částka zahrnuje cestu autobusem a komentovanou procházku po Litomyšli. Vstupy do památek si každý hradí sám.


- Na sobotu 19. září chystáme autobusový zájezd do oblasti Železných hor. Navštívíme zříceninu hradu Lichnice, Berlovu vápenku, Pařížovskou přehradu či vrch Spálava. Je možné se na tento výlet registrovat v kanceláři KPP, při registraci bude od každého účastníka vybírán poplatek ve výši 100 Kč, který zahrnuje pouze cestu autobusem. Vstupy do památek si každý hradí sám.


-Na pátek 6. listopadu od 18 hodin chystáme Společenský večer Klubu přátel Pardubicka ve výstavním centru Ideon. Všichni členové jsou srdečně zváni.


Úřední hodiny v kanceláři Klubu přátel Pardubicka v Klášterní ulici jsou vždy v úterý a ve čtvrtek mezi 10 - 12 a 13 - 17 hodinou. Bližší informace Vám ochotně podáme na emailové adrese info@kppardubicka.cz

 


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem