Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
24.11.2019 07:40

Vojenský výcvikový prostor Milovice

Všejany – Milovice – Lysá nad Labem. Délka trasy 13 km. Odjezd v 7:41 hod. vlakem z hl.n., návrat 15:55 hod. (16:55 hod.) vlakem ČD. Vedoucí P. Kožený.Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka. 

typ akce: Turistické vycházky

27.11.2019 18:00

Pardubice černobíle

Série několika krátkých původně celuloidových filmů, které byly digitalizovány zásluhou Klubu přátel Pardubicka nabídne unikátné záběry na Pardubice.

typ akce: Hovory o Pardubicku

Archiv aktualit

Z Výroční členské schůze pražské pobočky KPP

obrázek k článku Dne 8.listopadu 2018 se konala výroční členská schůze naší pražské pobočky. Schůze se v Praze zůčastnil předseda klubu, pan Ing. Jan Linhart. Výroční schůze byla už 76. akcí pražské pobočky počínaje setkáním v říjnu 2008 kdy se po čtrnáctileté přestávce Pardubáci s pražskou adresou znovu sešli a rozhodi se obnovit pravidená setkání v vlastivědnou práci.

     Po deseti letech společné práce představuje pražská pobočka spolehlivou a aktivní část našeho klubu. Členové se scházejí pravidelně jedenkrát za měsíc - kromě letních prázdnin. Mají 62 publikací v našem kluboovém časopise a několik článků v pardubickém městském tisku. V knihovně tam mají přes 60 knih regionální literatury a řadu starých tisků získaných darem od našich členů. Zorganizovali  tři zájezdy – Pardubice, Přelouč, Kladruby – a čtyři exkurse po Praze -Juditina věž, Pečkův palác a obě komory našeho parlamentu

 

   Po živé diskuzi přijala pobočká následující usnesení, které je programem pro další práci:

 

-výroční schůze schvaluje volbu pěti členů do výboru pobočky Kraus, Neplechová, Pokorná,

-   Snopová, Závodský

-Bylo rozhodnuto konat napříště naše společná setkání vždy ve středu od 16:00 hodin

-Výbor zařídí novou poutavou propagaci  ve výloze naší Klubovny

-výbor bude podporovat  publikační činnost a motivovat naše členy pro zpracování pamětí

-Výbor provede vhodnou kampaň pro získání nových členů

-výbor projedná možnosti uskutečnění autobusového zájezdu do Kladska ke hrobu arcibiskupa

-  Arnošta z Pardubic

-Výbor zorganizuje společnou návštěvu kulturního představení – např.do Divadla Járy Cimrmana.

Doktor Kotyk při přednášce v v pražské pobočce - klubovna Ve Smečkách 25


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem