Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
23.04.2019 17:00

Schůzka zájemců o genealogii

Schůzka se koná v kavárně Evropa

typ akce: Genealogické schůzky

28.04.2019 07:00

Český Ráj - Kopanina + Frýdštejn

Malá Skála – Kopanina rozhl. – Frýdštejn hrad – Vranov-Pantheon – vyhl.Zahrádka – Malá Skála. Délka trasy 11 km. Odjezd v 7:02 hod. vlakem z hl.n., návrat v 16:55 h vlakem. Vedoucí Z. Řehák. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

02.05.2019 18:00

Pardubicko a některé významné osobnosti Pardubicka v 2. polovině 19. století

Přednáška Vladimíra a Zdenky Rozehnalových. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského nám. Vstup zdarma, veřejnost zvána.

typ akce: Hovory o Pardubicku

05.05.2019 07:55

NS Sobíňov

Sobíňov – Nové Ransko – Nový rybník –  Ždírec nad Doubravou. Délka trasy 11 km. Odjezd v 7:59 hod. vlakem z hl.n., návrat v 16:07 h vlakem. Vedoucí O. Svobodová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

11.05.2019 07:05

Moravský Kras

Adamov – Alexandrova rozhledna – Babice – (Býčí skála) – Adamov. Délka trasy 11 (14) km. Odjezd v 7:07 hod. vlakem z hl.n., návrat v 16:55 h vlakem. Vedoucí Jaroslav Benda. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

Archiv aktualit

Z Výroční členské schůze pražské pobočky KPP

obrázek k článku Dne 8.listopadu 2018 se konala výroční členská schůze naší pražské pobočky. Schůze se v Praze zůčastnil předseda klubu, pan Ing. Jan Linhart. Výroční schůze byla už 76. akcí pražské pobočky počínaje setkáním v říjnu 2008 kdy se po čtrnáctileté přestávce Pardubáci s pražskou adresou znovu sešli a rozhodi se obnovit pravidená setkání v vlastivědnou práci.

     Po deseti letech společné práce představuje pražská pobočka spolehlivou a aktivní část našeho klubu. Členové se scházejí pravidelně jedenkrát za měsíc - kromě letních prázdnin. Mají 62 publikací v našem kluboovém časopise a několik článků v pardubickém městském tisku. V knihovně tam mají přes 60 knih regionální literatury a řadu starých tisků získaných darem od našich členů. Zorganizovali  tři zájezdy – Pardubice, Přelouč, Kladruby – a čtyři exkurse po Praze -Juditina věž, Pečkův palác a obě komory našeho parlamentu

 

   Po živé diskuzi přijala pobočká následující usnesení, které je programem pro další práci:

 

-výroční schůze schvaluje volbu pěti členů do výboru pobočky Kraus, Neplechová, Pokorná,

-   Snopová, Závodský

-Bylo rozhodnuto konat napříště naše společná setkání vždy ve středu od 16:00 hodin

-Výbor zařídí novou poutavou propagaci  ve výloze naší Klubovny

-výbor bude podporovat  publikační činnost a motivovat naše členy pro zpracování pamětí

-Výbor provede vhodnou kampaň pro získání nových členů

-výbor projedná možnosti uskutečnění autobusového zájezdu do Kladska ke hrobu arcibiskupa

-  Arnošta z Pardubic

-Výbor zorganizuje společnou návštěvu kulturního představení – např.do Divadla Járy Cimrmana.

Doktor Kotyk při přednášce v v pražské pobočce - klubovna Ve Smečkách 25


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem