Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Anketa

Anketa
Zveme Vás
24.02.2019 08:35

Za novopackým drahokamem

Červený Kostelec – Náchod. Délka trasy 13 km. Odjezd v 8:37 hod. vlakem z hl.n., návrat v 16:00 hod. Vedoucí P. Kožený. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

03.03.2019 08:40

Přírodní rezervace Žernov

Horní Ředice – Žernov – Choteč. Délka trasy 11 km. Odjezd v 8:40h BUS z autobus. nádraží, návrat v 15:22 hod BUS. Vedoucí D. Čapková. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

06.03.2019 18:00

Zajímavé osudy účastníků 1. světové války na Pardubicku

Přednáška Františka Steklého přiblíží zajímavé osudy mužů, kteří se vrátili z války jako rakouští vojáci, zajatci či legionáři, přednáška se bude věnovat také těm, kteří ve válce padli.

Vstup zdarma, veřejnost zvána.

Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského nám. v Pardubicích.

typ akce: Hovory o Pardubicku

10.03.2019 09:00

Rozhledna Bára

Chrudim – Sobětuchy – Dubinec – Rabštejnská Lhota – rozhl.Bára – Slatiňany. Délka trasy 11 km. Odjezd v 9:03 hod. vlakem z hl.n., návrat 14:05 hod.; 15:02 hod. Vedoucí Z. Řehák. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

16.03.2019 08:00

Karel Hynek Mácha

Vinohrady – Smíchov – Malá Strana – Staré Město. Délka trasy 11 km. Odjezd v 8:01 h z hl. nádraží, návrat v 14:50 h na hl.n. Vedoucí J. Benda. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

Archiv aktualit

Z Výroční členské schůze pražské pobočky KPP

obrázek k článku Dne 8.listopadu 2018 se konala výroční členská schůze naší pražské pobočky. Schůze se v Praze zůčastnil předseda klubu, pan Ing. Jan Linhart. Výroční schůze byla už 76. akcí pražské pobočky počínaje setkáním v říjnu 2008 kdy se po čtrnáctileté přestávce Pardubáci s pražskou adresou znovu sešli a rozhodi se obnovit pravidená setkání v vlastivědnou práci.

     Po deseti letech společné práce představuje pražská pobočka spolehlivou a aktivní část našeho klubu. Členové se scházejí pravidelně jedenkrát za měsíc - kromě letních prázdnin. Mají 62 publikací v našem kluboovém časopise a několik článků v pardubickém městském tisku. V knihovně tam mají přes 60 knih regionální literatury a řadu starých tisků získaných darem od našich členů. Zorganizovali  tři zájezdy – Pardubice, Přelouč, Kladruby – a čtyři exkurse po Praze -Juditina věž, Pečkův palác a obě komory našeho parlamentu

 

   Po živé diskuzi přijala pobočká následující usnesení, které je programem pro další práci:

 

-výroční schůze schvaluje volbu pěti členů do výboru pobočky Kraus, Neplechová, Pokorná,

-   Snopová, Závodský

-Bylo rozhodnuto konat napříště naše společná setkání vždy ve středu od 16:00 hodin

-Výbor zařídí novou poutavou propagaci  ve výloze naší Klubovny

-výbor bude podporovat  publikační činnost a motivovat naše členy pro zpracování pamětí

-Výbor provede vhodnou kampaň pro získání nových členů

-výbor projedná možnosti uskutečnění autobusového zájezdu do Kladska ke hrobu arcibiskupa

-  Arnošta z Pardubic

-Výbor zorganizuje společnou návštěvu kulturního představení – např.do Divadla Járy Cimrmana.

Doktor Kotyk při přednášce v v pražské pobočce - klubovna Ve Smečkách 25


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem