Rozhledna Čáp-Jiráskovy Skály-skalní hrad Bischofstein
Janovice u Trutnova-zámek Skály-skalní hrad Bischofstein -Teplice n Metují. Odjezd 7:02 hod. vlak ČD z hl.n., návrat 18.04/18:27h.ČD. Délka trasy 13 km. Ved: Z. Řehák. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Syslí louka Radouč
Mladá Boleslav Radouč. Odjezd 8:00 hod. R ČD, návrat ČD Os, R v 16:02/16:45 h. Délka trasy 6 km. Ved: J. Votrubová. Turistická vycházka týmu B. Pro pomalejší nebo méně zdatné členy KPP
typ akce: Turistické vycházky
Vyprávění o Františku Filipovském
typ akce: Pražská pobočka KPP
Pardubické městské řeky mlýny a mosty
Přednáška připomene dnes již neexistující toky, které do počátku 20. století dotvářely kolorit Pardubic. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského náěmastí. Vstup zdarma. Veřejnost zvána.
typ akce: Hovory o Pardubicku
Výlet do Orlických hor
- Autobusem do Klášterce nad Orlicí
- Pěšky přes Pašeráckou lávku k Zemské bráně
- Autobusem do Bartošovic v Orlických horách (barokní kostel sv. Máří Magdalény, Chráněná dílna Kopeček, oběd v místní restauraci).
- Autobusem do Neratova s návštěvou kostela sv. Jana Nepomuckého ve Vrchní Orlici, pivovaru, kde vaří pivo Prorok, poutního kostela Nanebevzetí Panny Marie.
Cena pro členy KPP 300,- Kč, pro nečleny 500,- Kč. Zájemci se mohou hlásit v kanceláři Klubu přátel Pardubicka v Klášterní ul. v Pardubicích v úřední hodiny v úterý a ve čtvrtek v čase 10-12 a 14-17 hodin, kde bude od každého účastníka vybírána výše uvedená částka.
POUZE PRO PŘEDEM PŘIHLÁŠENÉ ÚČASTNÍKY
typ akce: Výlety do historie
Vyšla publikace o přírodě Pardubicka

Brožuru vydal Klub přátel Pardubicka a jejím autorem je Vítězslav Haupt, který je autorem i mnoha černobílých fotografií, které publikaci doplňují. V publikaci naleznou čtenáři kromě jiného i přehledný plánek dřevin nacházejících se v Bubeníkových a Tyršových sadech. Autor čtenáře upozorňuje například na skupinu tisovců dvouřadých, na muchovník kanadský nebo na tisovec dvouřadý. Všechny tyto dřeviny jsou totiž dendrologickými zajímavostmi Tyršových sadů.
Brožura se věnuje také arboretu ve Vysokém Chvojně, přírodní rezervaci Buky u Vysokého Chvojna či Přírodní rezervaci Žernov. Samostatná kapitola je věnována také památným a zajímavým stromům v Pardubicích a okolí, nechybí jejich fotografie, v závěru pak autor nabízí čtenářům několik tipů na výlety k rybníkům našeho kraje.
Jak uvádí v předmluvě Josef Hrstka, při pohledu ze Zelené brány je patrné, jak jsou dnes Pardubice zahaleny hustou zelení, přičemž z historických fotografií můžeme sledovat, že v minulosti tomu tak zdaleka nebylo. Dříve byla v dohledu obdělávaná pole ojediněle zpestřená ojedinělým topolem či hrušní, holé břehy regulovaných řek byly teprve na počátku 20. století osazovány mladými stromky. Dnes je situace zcela jiná a proto již v pořadí 47. sešit z edice AB – Zet Pardubicka s názvem Příroda Pardubicka IV. seznamuje čtenáře s tím, jaký je současný stav přírody a zejména pak dřevin na Pardubicku.
Publikaci zakoupíte v E-shopu: Příroda Pardubicka IV