Bledule v Králově zahradě a k pramenům Svitavy
Semanín - Králová zahrada - Psí kuchyně - Památník včelích matek. Délka trasy 16 / 7 km, odjezd 8:18 h.vlak ČD z hl.n., návrat 17:00 h. vlak ČD. Ved. Z. Řehák. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka na vlastní nebezpečí.
typ akce: Turistické vycházky
Devatero kvítí v zámeckém parku
Kostelec nad Orlicí - Častolovice. Délka trasy 6 km. Odjezd vlakem ČD z hl.n. v 8:35 h, návrat vlakem ČD v 15:27 h. Vede M. Timarová. Jedná se o turistickou vycházku tzv. tými B - tedy určenou pro pomalejší nebo méně zdatné členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Meandry struhy
Veselí u Přelouče – Lepějovice – Klenovka - Přelouč. Délka trasy 6,5 km. Odjezd vlakem ČD z hl.n. v 9:23 h, návrat vlakem ČD v 14:40 h. Vede M. Timarová. Neděle velikonoční. Jedná se o turistickou vycházku tzv. tými B - tedy určenou pro pomalejší nebo méně zdatné členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Filmy o přírodě Pardubicka
Projekce filmů zachycujících přírodu Železných hor, Natura 2000 Pardubického kraje a prezentace záchranné stanice Lipec. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského nám. v Pardubicích. Vstup zdarma, veřejnost zvána.
typ akce: Hovory o Pardubicku
Vysoké Mýto a okolí
Přírodní okruh kolem města - Rybník Velký a Malý Chobot - vrch Vinice - Bučkův kopec. Délka trasy 12/10 km, odjezd 8:07 h. vlak ČD z hl.n., návrat 15:00 / 16:00 h. vlak ČD. Ved. L. Kvapilová. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka na vlastní nebezpečí.
typ akce: Turistické vycházky
Kostely - modlitebny - kaple - zvonice

Publikace nabízí úplný přehled kostelů, modliteben, kaplí a zvonic v Pardubicích doůlněn fotografiemi.
Jak je uvedeno v úvodu publikace, k rozšíření zvoniček na venkově docházelo zejména po roce 1751, kdy císařovna Marie Terezie vydala příkaz o zvonění v době požáru. Mnohé zvoničky se postupem času změnily na kapličky. Do věží zvonic a kostelů byly často ukládány nejrůznější dokumenty popisující události tehdejší doby. Příkladem může být zvonička ve Starých Čívicích, kde byl při rekonstrukci nalezen dokument z 1- prosince 1866, popisující prusko-rakouskou válku u Hradce Králové právě ve vztahu k této obci. Bohužel zvony se později staly vítaným materiálem pro potřeby armády. V roce 1917 tak byly zrekvirovány dva zvony od sv. Bartoloměje a 2 zvony ze hřbitovního kostela u sv. Jana Křtitele.
Autor publikace Miloslav Huňáček zde popisuje slovem i fotografií celkem 43 zvonic, kostelů, modliteben a kaplí v Pardubicích včetně přidružených obcí včetně již dnes neexistujících památek. A tak je zde popsána například i židovská synagoga, která stála v Pardubicích v místech dnešního Domu služeb od roku 1879. Zbořena byla roku 1958.
Málokdo asi dnes ví, že na dnešní Palackého třídě stávala kaple sv. Marka. Nejstarší zmínka o ní pochází z roku 1716. Kaple byla zbourána v šedesátých letech 20. století při úpravách Palackého třídy.
Publikace mapuje i proměny asi nejznámějšího pardubického kostela sv. Bartoloměje v různých obdobích, kde se dozvídáme, že severní portál kostela z roku 1519 je nejstarší pardubickou renesanční památkou nebo že roku 1735 byla k jižná straně kostela přistavěna kaple, která byla nazývána "Černou kaplí", kde byl o velikonocích instalován boží hrob. V rámci úprav kostela v roce 1912 byla tato kaple zbořena.
Publikaci zakoupíte v E-shopu: Kostely. modlitebny, zvonice