Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
21.05.2022 15:00

Návštěva Institutu Paměť národa

Pouze pro předem přihlášené členy Klubu přátel Pardubicka. Cena 198 Kč pro dospělého, 128 Kč pro seniora. Přihlásit se k účasti je možné v kanceláři Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Výlety do historie

22.05.2022 08:05

Prahou podél Rokytky

Praha-Běchovice - Počernický rybník - Zámecký park - Rozhledna Doubravka - Praha-Kyje. Délka trasy 9 km. Odjezd v 8:09 vlakem z hl.n., návrat v 15:55 hod. ČD. Vedoucí L. Kvapilová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

28.05.2022 08:00

Arboretum Žampach

Autobusový výlet pro předem přihlášené účastníky z řad členů Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Přírodovědné vycházky

29.05.2022 06:55

Bozkovské Dolomitové jeskyně

Bozkov-Palackého stezka kolem Kamenice-Riegrova stezka kolem Jizery-Semily. Délka trasy 12 km. Odjezd v 6:55 hod. z hl.n., návrat v 15:04 (17:04) hod. ČD. Vedoucí Z. Řehák. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

05.06.2022 07:10

Srdcem Českého krasu

Srbsko - Svatý Ján pod Skálou - Beroun. Délka trasy 12 km. Odjezd v 7:10 hod. vlakem ČD z hl.n., návrat v 16:11-17:11 hod. ČD. Vedoucí J. Skotnica. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

Archiv aktualit

Pozvánka na Výroční členskou schůzi a další akce příštího týdne

obrázek k článku Výroční členská schůze Klubu přátel Pardubicka Zejména si Vás dovoluji ještě jednou pozvat na Výroční členskou schůzi Klubu přátel Pardubicka, která se koná ve čtvrtek 28. dubna od 17 hodin v Kongresovém sále Domu techniky na náměstí Republiky v Pardubicích. Součástí bude volba výboru Klubu přátel Pardubicka na následující čtyřleté období.

Přednáška Jsme poučitelní?

Pardubická pobočka Institutu Paměť národa pořádá ve spolupráci s Klubem přátel Pardubicka v pondělí 25. dubna od 18 hodin v sídle Institutu Paměť národa v Machoňově Pasáži na třídě Míru přednášku Václava Vacka „Jsme poučitelní?“

Myslíte, že jsme poučitelní?
- Podcenili jsme opět nebezpečí a přecenili sami sebe?
- Proč jsou vojáci Ruska posláni zabíjet, jako naši dědové v 1. světové válce?
- A naučíme se někdy bránit politické manipulaci?

Těmto otázkám se budeme věnovat na besedě s Václavem Vackem, emeritním farářem v Letohradě.

Vstupné je dobrovolné.

 

Přednáška Od Rasputina k Putinovi

Masarykova společnost pořádá ve spolupráci s Institutem Paměť národa v úterý 26. dubna od 17 hodin v sále Krajské knihovny na Pernštýnském náměstí v Pardubicích přednášku PhDr. Jiřího Kotyka s názvem Od Rasputina k Putinovi aneb Idea slovanské vzájemnosti jako politický nástroj. Vstup je zdarma.

 

Další akce pro členy Klubu přátel Pardubicka

- Stále je možné se přihlásit k účasti na návštěvě Institutu Paměť národa, která se koná v sobotu 21. května od 15 hodin. Zvýhodněné vstupné hrazené až v den prohlídky činí 126 Kč za seniora, 198 Kč za dospělou osobu.

V sobotu 11. června se od 14 hodin koná návštěva Larischovy vily a Památníku Zámeček. Vstupné do Památníku Zámeček ve výši 80 / 40 Kč se platí přímo na místě.

 

Obě výše uvedené akce jsou určeny pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka a k účasti je možné se přihlásit v kanceláři Klubu přátel Pardubicka v úterý nebo ve čtvrtek mezi 10-12 a 14-17 hodinou.


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem