Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
10.11.2020 18:00

Pardubice černobíle

Projekce unikátních černobílých filmů zachycujících Pardubice na filmovém pásu. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce. Vstup zdarma.

typ akce: Hovory o Pardubicku

25.11.2020 18:00

Cestopisné putování po Švýcarsku

Cestopisné promítání Jaroslava Nováka. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce. Vstup zdarma.

typ akce: Hovory o Pardubicku

09.12.2020 18:00

Regulace řeky Labe na Pardubicku v první polovině dvacátého století

Přednáška T. Jandy. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského náměstí. Vstup zdarma, veřejnost zvána.

typ akce: Hovory o Pardubicku

Archiv aktualit

Nová restaurace U zelené žáby

obrázek k článku
p. R. Krupky jest právě stavitelem beranem dobudována. Restaurace má půdorysné řešení, vyhovující úplně své potřebě a bude s náležitým komfortem zřízena. Obliba, s jakou restauratér p. Krupka se o obecenstva setkává, dává mu dobrou naději, že se mu i dobře povede. Sluší pochváliti snahu p. stavitele i stavebníků v té okolnosti, že k vyvedení části architektonicky důležitých pozván byl k projektu zručný náš architekt Fr. Kohoutek, který zmocnil se úlohy té s náležitým zdarem… N8zev restaurace Zelená žába je symbolisován tepanou výplní lucerny z ve volbě tonu facady může zaviniti změnu názvu o kterouž pak není ve společnosti denních hostů nikdy nouze.

O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem