Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
10.11.2020 18:00

Pardubice černobíle

Projekce unikátních černobílých filmů zachycujících Pardubice na filmovém pásu. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce. Vstup zdarma.

typ akce: Hovory o Pardubicku

25.11.2020 18:00

Cestopisné putování po Švýcarsku

Cestopisné promítání Jaroslava Nováka. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce. Vstup zdarma.

typ akce: Hovory o Pardubicku

09.12.2020 18:00

Regulace řeky Labe na Pardubicku v první polovině dvacátého století

Přednáška T. Jandy. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského náměstí. Vstup zdarma, veřejnost zvána.

typ akce: Hovory o Pardubicku

Archiv aktualit

Známý hotel Na Veselce

obrázek k článku
Převzal po p. Viktoru Donátovi, který odchází do Prahy, pan Jos. Košťál, dosavadní hotelier v Poličce nad Metují. Nového nájemce předchází k nám pověst výborného odborníka, čehož důkazem jsou dosavadní práce restaurační, které týž provedl, aby pobyt návštěvníkům co nejlépe zpříjemnil. V prostorné kavárně vyloženo bude k zábavě a poučení hostů přes 100 časopisů různých směrů politických a ilustrovaných, také sklep a kuchyň při reelní obsluze zajisté odpovídati bude požadavkům, jaké se na representační hotel prvního řádu nyní kladou. Pan Košťál při své reelnosti zajisté, že záhy u nás zdomácní a že mu bude všestranná přízeň věnována. Přejeme mu mnoho zdaru!

O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem