Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
10.11.2020 18:00

Pardubice černobíle

Projekce unikátních černobílých filmů zachycujících Pardubice na filmovém pásu. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce. Vstup zdarma.

typ akce: Hovory o Pardubicku

25.11.2020 18:00

Cestopisné putování po Švýcarsku

Cestopisné promítání Jaroslava Nováka. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce. Vstup zdarma.

typ akce: Hovory o Pardubicku

09.12.2020 18:00

Regulace řeky Labe na Pardubicku v první polovině dvacátého století

Přednáška T. Jandy. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského náměstí. Vstup zdarma, veřejnost zvána.

typ akce: Hovory o Pardubicku

Archiv aktualit

Parní mlékárna v Pardubicích

obrázek k článku
Zařízená Rolnickým družstvem po způsobu mlékáren velkoměstských, hygienicky, zahájila dne 26. Září svoji činnost. Úprava mléka pro konsum spočívá v tom, že mléko plnotučné, jak přichází od konsumentů, jest zkoušeno na obsah tuku a musí míti nejméně 3,5 procent tuku, pak jest v přístroji zahřáto na 85 stup. C, čímž se zničí všechny choroboplodné zárodky. Z pasteurů, které mléko takto zahřály, odvádí se na chladiče, kde se ochladí nejméně na 4 stup. C a takto ochlazené se vpouští do nádrží v chladírně, která také svoji teplotu přes 4 stup. nezvýší. Odtud se pak plní do lahví a zátkuje…

O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem