Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
30.10.2016 08:40

První výlet za freskami v kostelích

Dříteč – Němčice – Kladivo – Kunětická hora. Délka trasy 11 km. Odjezd v 8:41 h MHD 16 z Masarykova nám., návrat ve 13:54 MHD č. 16, EC. Vedoucí M. Timarová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

02.11.2016 18:00

Činnost Služeb města a.s.

Pozvání tentokrát přijala ředitelka Služeb města a.s. ing. Lea Tomková a ing. Strouhal. Hovořit se bdue o činnosti a plánech společnosti Služby města a.s. Vstup zdarma. Koná se v sále Jana Kašpara v přízemí staré reálky na Komenského náměstí v Pardubicích (krajský úřad).

typ akce: Hovory o Pardubicku

06.11.2016 09:25

Druhý výlet za freskami Vojmíra Vokolka

Jezbořice – Rozhovice – Doubrava – PP Bažantnice – Heřmanův Městec. Délka trasy 9 - 10 km. Odjezd v 9:28 hod. BUS (autobusové nádr. Pardubice)., návrat 14:31 hod. (16:02 h.) BUS – 16:00 h. Os (ČD). Vedoucí M. Timarová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

12.11.2016 14:00

Pardubický Slavín

Komentovaná procházka po hrobech významných osobností města. Sraz účastníků ve 14 hodin před vchodem na Městský hřbitov v Jesničánkách – směrem je krematoriu. Vstup zdarma, široká veřejnost zvána

typ akce: Výlety do historie

13.11.2016 08:40

Podzimní Bučkův kopec a rybník Chobot

Vysoké Mýto – Bučkův kopec – rybník Chobot – Choceň. Délka trasy 12 km. Odjezd v 8:44 hod. Os., návrat v 15:54 hod. R, 17:14 Os. Vedoucí Z. Řehák. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

Akce KPP - Hovory o Pardubicku

Činnost Služeb města a.s.

Pozvání tentokrát přijala ředitelka Služeb města a.s. ing. Lea Tomková a ing. Strouhal. Hovořit se bdue o činnosti a plánech společnosti Služby města a.s. Vstup zdarma. Koná se v sále Jana Kašpara v přízemí staré reálky na Komenského náměstí v Pardubicích (krajský úřad).


Napříč Indočínou - v zemi bílého slona

Cestopisná přednáška PhDr. Petra Borovce. Vstup zdarma. Koná se v sále Jana Kašpara v přízemí staré reálky na Komenského náměstí v Pardubicích (krajský úřad).


Blanský les a Českokrumlovsko 2015

Projekce cestopisného filmu. 

Jarní třídenní výlet do jižních Čech začíná výjezdem ne vrchol Kletě. Tady vystoupíme na nejstarší českou rozhlednu, z níž budeme obdivovat krajinu od Šumavy až po temelínské věže. Po už pěším sestupu si během odpoledne prohlédneme téměř všechny důležité památky v Českém Krumlově. Druhý den pak navštívíme kouzelnou jihočeskou vesnici Holašovice, vystoupáme pod hradní zříceninu Dívčí kámen, a odpoledne si prohlédneme exteriéry kláštera Zlatá Koruna. Závěrečný den se zastavíme v Římově, kde má být po Jeruzalému největší církevní areál a vyhlášené poutní místo. Pak zavítáme do Žižkova kraje, kde projdeme tra su kolem rybníků, dvorců i místa narození Jana Žižky. Závěr zájezdu se odehraje v Borovanech, kde si rovněž prohlédneme město s jeho mnoha pamětihodnostmi a zahradami.

Vstup zdarma, široká veřejnost zvána. Koná se v sále Jana Kašpara v přízemí staré reálky na Komenského náměstí v Pardubicích (krajský úřad).


Doprava v Pardubicích jednoduše a efektivně

Pokud si také myslíte, že je možné mnohdy dopravu ve mětě řešit jinak, přijďte si poslechnout přednášku ng. Petra Novotného z ateliéru MOK. Koná se v sále Jana Kašpara v přízemé staré reálky na Komenského nám. Široká veřejnost zvána, vstup zdarma. 


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem