Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
28.09.2016 14:00

Poklad století a Příběh města

Jedná se o komentovanou prohlídku expozice věnované historii města Pardubic na pardubickém zámku a prohlídka Pokladu století tamtéž.

Pouze pro předem přihlášené účastníky (počet účastníků je omezen). Přihlásit se je možné v kanceláři Klubu přátel Pardubicka, kde bude při přihlášení od každého účastníka vybíráno 50 Kč. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Výlety do historie

02.10.2016 08:40

Podél Zdobnice přes Pekelec a Peklo do města krajky

Slatina nad Zdobnicí – Pekelec – Peklo nad Zdobnicí – Vamberk. Délka trasy 10 km. Odjezd 8:40 Sp. z hl.n., návrat v 15:30 Os nebo 17:20 Sp. Vedoucí Z. Heranová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

03.10.2016 17:00

DNA původ Pardubáků

Předvedeny budou poslední vědecké názory o DNA původu obyvatel Pardubicka, o nejnovějších datech již běžícího projektu Lobkovicz+ i jaký zajímavý můstek vede ke zdraví současných obyvatel okresu.

Genealogicko-genetická přednáška RNDr. Emanuela Žďárského se koná v historické klubovně Evropského spolkového domu na Pernštýnském náměstí. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Genealogické schůzky

05.10.2016 18:00

Archeologické nálezy na Pardubicku

Přednáška archeologického oddělení Východočeského muzea Pardubice o nových archeologických nálezech na Parufbicku.  Vstup zdarma. Koná se v sále Jana Kašpara v přízemí staré reálky na Komenského náměstí v Pardubicích (krajský úřad).

typ akce: Hovory o Pardubicku

06.10.2016 17:00

Komentovaná procházka za pardubickými pověstmi

V rámci vycházky se dozvíte, zač je v Pardubicích perník, kde se na Pernštýnském náměstí dodnes nachází čertík, hovořit se bude i o podzemní chodně ba Kunětickou horu atd. Sraz účastníků je v 17 hodin před Zelenou bránou. Akce se koná v rámci Městských slavností. Široká veřejnost je zvána.

typ akce: Výlety do historie

Akce KPP - Hovory o Pardubicku

Archeologické nálezy na Pardubicku

Přednáška archeologického oddělení Východočeského muzea Pardubice o nových archeologických nálezech na Parufbicku.  Vstup zdarma. Koná se v sále Jana Kašpara v přízemí staré reálky na Komenského náměstí v Pardubicích (krajský úřad).


Povídání o Univerzitě Pardubice

Přednáška připomene historii, současnost i plány do budoucna pardubického vysokého školství. Vstup zdarma. Koná se v sále Jana Kašpara v přízemí staré reálky na Komenského náměstí v Pardubicích (krajský úřad).


Činnost Služeb města a.s.

Pozvání tentokrát přijala ředitelka Služeb města a.s. ing. Lea Tomková a ing. Strouhal. Hovořit se bdue o činnosti a plánech společnosti Služby města a.s. Vstup zdarma. Koná se v sále Jana Kašpara v přízemí staré reálky na Komenského náměstí v Pardubicích (krajský úřad).


Napříč Indočínou - v zemi bílého slona

Cestopisná přednáška PhDr. Petra Borovce. Vstup zdarma. Koná se v sále Jana Kašpara v přízemí staré reálky na Komenského náměstí v Pardubicích (krajský úřad).


Blanský les a Českokrumlovsko 2015

Projekce cestopisného filmu. 

Jarní třídenní výlet do jižních Čech začíná výjezdem ne vrchol Kletě. Tady vystoupíme na nejstarší českou rozhlednu, z níž budeme obdivovat krajinu od Šumavy až po temelínské věže. Po už pěším sestupu si během odpoledne prohlédneme téměř všechny důležité památky v Českém Krumlově. Druhý den pak navštívíme kouzelnou jihočeskou vesnici Holašovice, vystoupáme pod hradní zříceninu Dívčí kámen, a odpoledne si prohlédneme exteriéry kláštera Zlatá Koruna. Závěrečný den se zastavíme v Římově, kde má být po Jeruzalému největší církevní areál a vyhlášené poutní místo. Pak zavítáme do Žižkova kraje, kde projdeme tra su kolem rybníků, dvorců i místa narození Jana Žižky. Závěr zájezdu se odehraje v Borovanech, kde si rovněž prohlédneme město s jeho mnoha pamětihodnostmi a zahradami.

Vstup zdarma, široká veřejnost zvána. Koná se v sále Jana Kašpara v přízemí staré reálky na Komenského náměstí v Pardubicích (krajský úřad).


Doprava v Pardubicích jednoduše a efektivně

Pokud si také myslíte, že je možné mnohdy dopravu ve mětě řešit jinak, přijďte si poslechnout přednášku ng. Petra Novotného z ateliéru MOK. Koná se v sále Jana Kašpara v přízemé staré reálky na Komenského nám. Široká veřejnost zvána, vstup zdarma. 


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem