Od parku Na Špici proti proudu Chrudimky
Komentovaná vycházka. Sraz účastníků u lávky přes Chrudimku u parku Na Špici
typ akce: Výlety do historie
Z Adamova do Blanska
Adamov – Alexandrova rozhledna – Nový a Starý hrad – Čertův hrádek – Blansko. Délka trasy 16 km. Odjezd 7:06 hod. vlak ČD, návrat 18:55 hod. ČD. Ved. L. Černíková. Turistická vycházka týmu A pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka. Na vlastní zodpovědnost.
typ akce: Turistické vycházky
Nad Údolím Doubravy
Bílek – hrad Sokolov – údolí Doubravy – Točitý vír – vodopád v Kamenném potoku – Chotěboř. Délka trasy 9 km. Odjezd 7:54 hod. vlak ČD, návrat 16:05 hod. ČD. Ved. A. Milatová. Turistická vycházka týmu A pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka. Na vlastní zodpovědnost.
typ akce: Turistické vycházky
Podél Chrudimky do Chrudimi
Slatiňany, podle Chrudimky, Chrudim. Délka trasy 6km. Odjezd ČD 7.54h. Návrat ČD 14.05/14.35h. Vede J. Votrubová. Turistická vycházka týmu B pro méně zdatné členy Klubu přátel Pardubicka. Na vlastní zodpovědnost.
typ akce: Turistické vycházky
Pamětní desky opět vycházejí

Dále jsou v publikaci uvedeny texty na všech deskách na Starém městě, ze kterých se dále dozvídáme, že kostel sv. Bartoloměje byl roku 1421 zničen a v letech 1507-1515 obnoven, že městská zvonice byla postavena v roce 1507 na hradební zdi nebo že Pardubice byly opevněny trojím pásem hradeb a hradebním příkopem, zasypaným roku 1912. Ve městě je zde takto popsáno na 25. pamětních desek, 16 desek významných osobností, popsáno je zde i deset pomníků včetně pomníku Bratranců Veverkových či pomníku obětem Zlaté přilby.
Mnozí například ani netuší, že u výjezdu z nádraží v Rosicích nad Labem je umístěn pomník obětem vraždy s nápisem: "V těchto místech rukou vraha zahynuli 29.VII.1963 Vladimír Drtina ve stáří 6 roků - Olín Křenek ve stáří 9 roků". V Pardubicích se dle publikace nachází také šest pomníků první světové války a 34 pomníků 2. světové války. Samostatnou kapitolu tvoří seznam a plánek významných osobností pohřbených na pardubických městských hřbitovech zvaný "Pardubický slavín". Zjistíte tak, kde je pohřben ing. Josef Perner, architekt Karel Řepa, ing. Jan Kašpar či Josef Prokop. V publikaci dále nalezneme přehled soch a křížů, či pamětních desek v připojených obcích.
Publikaci zakoupíte v E-shopu: Pamětní desky a jiné pamětní nápisy