Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
02.10.2022 07:55

Hřebenovka

Červená Voda - Křížová hora - Rozhledna - Klášter Hedeč - Králiky. Délka trasy 14 km. Odjezd 7:57 hod. vlak ČD z hl.h. Návrat  18:07 vlakem ČD. Vedoucí Z. Řehák. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

09.10.2022 07:00

Zřícenina hradu Kozlov a skokánské můstky

Lomnice n Popelkou - zř.hradu Kozlov - Skokánské můstky - Lomnice n Popelkou. Délka trasy 14 km. Odjezd 7:03 hod. vlak Arriva z hl.h. Návrat 16:55 / 18:55 vlakem ČD. Vedoucí L. Černíková. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

16.10.2022 07:40

Les království

Bílá Třemešná - Les Království - Dvůr Králové n Labem. Délka trasy 11 km. Odjezd 7:40 hod. vlak ČD z hl.h. Návrat 14:55 / 16:26 vlakem ČD. Vedoucí J. Skotnica. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

16.10.2022 15:00

Návštěva kaple sv. Anny

Počet účastníků je omezen, pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Výlety do historie

21.10.2022 16:00

Návštěva hvězdárny barona A. Krause

Počet účastníků je omezen, vstupné 30 Kč za každého účastníka se vybírá na místě.

typ akce: Výlety do historie

Archiv aktualit

Na jaře vyjdou další tři brožury z edice AB - Zet Pardubicka

obrázek k článku Rádi by jsme vás upozornili, co chystrá Klub přátel Pardubicka v rámci edice AB - Zet Pardubicka. Na konci loňského roku vyšly dvě brožury. S číslem 45 vyšel sešit přibližující dlouhou historii někdejšího legendárního pardubického hotelu Veselka a pod číslem 46 pak vyšla publikace prof. Justina V. Práška pod názvem "Na úpatí Kunětické hory na konci 19. století," která přibližuje život pod Kunětickou horou na přelomu 19. a 20. století.
Nyní probíhají přípravy na vytištění hned tří brožur z edice AB - Zet Pardubicka současně, které by měly spatřit světlo světa v průběhu jarních měsíců

Vítězslav Haupt dokončil práci na brožuře "Příroda Pardubicka IV.", která by mohla být vynikajícím průvodcem po dřevinách, které se vyskytují na Pardubicku. Publikace se věnuje dřevinám některých pardubických parků - Bubeníkových sadů, Tyršových sadů, ale také například přírodní rezervaci Buky u Vysokého Chvojna či arboretu ve Vysokém Chvojnu. Samostatné stati se pak věnují dalším památným stromům na Pardubicku, ale i rybníkům v okolí Pardubic. Publikaci doplňuje celá řada černobílých fotografií.
Další z připravovaných brožur z edice pak připomíná historii objektů známého dnes pod názvem Evropský spolkový dům. V letošním roce si totiž připomínáme desáté výročí od otevření tohoto sídla téměř třiceti místních spolků a mezinárodních institucí, ale i Kavárny Evropa. Tento objekt byl v minulosti znám především jako Občanská záložna a právě historii této instituce, která stála na příklad za vybudováním Bubeníkových sadů, se bude věnovat připravovaná publikace.
Třetí brožurou z edice AB - Zet Pardubicka bude brožura připomínající historii pardubických drážek a želzeničního pluku. Na přípravě této brožury pracuje nyní ing. Ladislav Podivín.
Přehled všech brožur z edice AB - Zet Pardubicka, které doposud Klub přátel Pardubicka vydal, naleznete na těchto stránkách. Jakoukoliv z nich můžete buďto zakoupit přímo v sídle Klubu přátel Pardubicka a nebo si objednat na naší emailové adrese kpp.pardubice@seznam.cz. Cena každé brožury je 20 Kč.

O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem