Bledule v Králově zahradě a k pramenům Svitavy
Semanín - Králová zahrada - Psí kuchyně - Památník včelích matek. Délka trasy 16 / 7 km, odjezd 8:18 h.vlak ČD z hl.n., návrat 17:00 h. vlak ČD. Ved. Z. Řehák. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka na vlastní nebezpečí.
typ akce: Turistické vycházky
Devatero kvítí v zámeckém parku
Kostelec nad Orlicí - Častolovice. Délka trasy 6 km. Odjezd vlakem ČD z hl.n. v 8:35 h, návrat vlakem ČD v 15:27 h. Vede M. Timarová. Jedná se o turistickou vycházku tzv. tými B - tedy určenou pro pomalejší nebo méně zdatné členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Meandry struhy
Veselí u Přelouče – Lepějovice – Klenovka - Přelouč. Délka trasy 6,5 km. Odjezd vlakem ČD z hl.n. v 9:23 h, návrat vlakem ČD v 14:40 h. Vede M. Timarová. Neděle velikonoční. Jedná se o turistickou vycházku tzv. tými B - tedy určenou pro pomalejší nebo méně zdatné členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Filmy o přírodě Pardubicka
Projekce filmů zachycujících přírodu Železných hor, Natura 2000 Pardubického kraje a prezentace záchranné stanice Lipec. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského nám. v Pardubicích. Vstup zdarma, veřejnost zvána.
typ akce: Hovory o Pardubicku
Vysoké Mýto a okolí
Přírodní okruh kolem města - Rybník Velký a Malý Chobot - vrch Vinice - Bučkův kopec. Délka trasy 12/10 km, odjezd 8:07 h. vlak ČD z hl.n., návrat 15:00 / 16:00 h. vlak ČD. Ved. L. Kvapilová. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka na vlastní nebezpečí.
typ akce: Turistické vycházky
Kronika pardubického fotbalu

Jak název napovídá, publikace mapuje regionální historii nejrozšířenějšího a nejpopulárnějšího světového sportu, který má své základy v 19. století v Anglii. Jak v publikaci uvádí autor, do Pardubic přivezli fotbal studenti pražských vysokých škol. Přes nepochopení ředitele reálky Storcha i profesorského sboru, byl tento nový sport studenty nadšeně přijat. V roce 1899 byl ustanoven kroužek, který nadšeně přijal jméno S.K.Pardubice. První zápas byl odehrán 25. března 1901 proti Chrudimi proti místnímu S.K. a skončil porážkou 1:19. Tehdy se začala psát historie pardubického fotbalu.
Hřiště fotbalového klubu se neustále stěhovalo, až v roce 1903 si sportovní klub otevřel vlastní hřiště na Olšinkách u příležitosti Východočeské výstavy dne 21. června v místech, kde dnes stojí budova Ideonu. Výrazným zlomem v historii klubu je rok 1931, kdy byl utkáním amatérských mužstev ČSR a Maďarska otevřen před rekordní návštěvou 12 tisíc diváků otevřen moderní stadión v rámci Celostátní výstavy tělesné výchovy a sportu v Pardubicích.
Publikace pak mapuje historii pardubického fotbalu, včetně té ligové, publikaci doprovází celá řada dobových fotografií a jistě poodhaluje alespoň trochu historii pardubického sportu.
Publikaci zakoupíte v E-shopu: Kronika pardubického fotbalu