Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
21.05.2022 15:00

Návštěva Institutu Paměť národa

Pouze pro předem přihlášené členy Klubu přátel Pardubicka. Cena 198 Kč pro dospělého, 128 Kč pro seniora. Přihlásit se k účasti je možné v kanceláři Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Výlety do historie

22.05.2022 08:05

Prahou podél Rokytky

Praha-Běchovice - Počernický rybník - Zámecký park - Rozhledna Doubravka - Praha-Kyje. Délka trasy 9 km. Odjezd v 8:09 vlakem z hl.n., návrat v 15:55 hod. ČD. Vedoucí L. Kvapilová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

28.05.2022 08:00

Arboretum Žampach

Autobusový výlet pro předem přihlášené účastníky z řad členů Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Přírodovědné vycházky

29.05.2022 06:55

Bozkovské Dolomitové jeskyně

Bozkov-Palackého stezka kolem Kamenice-Riegrova stezka kolem Jizery-Semily. Délka trasy 12 km. Odjezd v 6:55 hod. z hl.n., návrat v 15:04 (17:04) hod. ČD. Vedoucí Z. Řehák. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

05.06.2022 07:10

Srdcem Českého krasu

Srbsko - Svatý Ján pod Skálou - Beroun. Délka trasy 12 km. Odjezd v 7:10 hod. vlakem ČD z hl.n., návrat v 16:11-17:11 hod. ČD. Vedoucí J. Skotnica. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

Archiv aktualit

Z Výroční členské schůze Klubu přátel Pardubicka

obrázek k článku Ve čtvrtek 28. dubna se v Kongresovém sále Domu techniky v Pardubicích konala Výroční členská schůze Klubu přátel Pardubicka. Zde byla zhodnocena činnost Klubu za uplynulý rok a nastíněny plány do budoucna. Jednalo se současně o schůzi volební, jelikož skončilo čtyřleté funkční období Výboru Klubu. Jak ve svém vystoupení upozornil končící předseda Klubu přátel Pardubicka ing. Jan Linhart, je škoda, že činnost Klubu je dle jeho názoru nedostatečně finančně podporována pardubickou radnicí, vzhledem k tomu, jaký je rozsah činnosti spolku pro pardubickou veřejnost.

Svou činnost ve Výboru Klubu přátel Pardubicka na schůzi ukončilo hned několik jeho členů. Vedle ing. Jana Linharta již nebude ve Výboru Klubu působit Jarmila Skalická, Zdena Heranová a Dagmar Richtarová. V činnosti budou i nadále pokračovat ing. Marcela Timarová, Naďa Štolovská, Zdena Březinová, Jiří Kotyk, Vítězslav Haupt, Jiří Skotnica a Jan Řeháček. Nově byli do Výboru Klubu zvoleni ing. Alena Milatová, která bude mít na starost pokladnu spolku, novou místopředsedkyní Klubu je ing. Petra Sůrová, do Výboru Klubu byli nově zvoleni Vít Sádovský a Dominik Barták. Novým předsedou Klubu přátel Pardubicka na následující čtyři roky je Jan Řeháček.

Dosavadní předseda Klubu přátel Pardubicka ing. Jan Linhart, který svou funkci zastával nepřetržitě od roku 1998, byl zvolen za čestného člena Klubu a Výroční členská schůze také odsouhlasila od roku 2023 navýšení výše členského příspěvku za fyzickou osobu na 300 Kč ze současných 200 Kč ročně.

Před závěrem více než sedm desítek účastníků schůze navštívila senátorka Mgr. Miluše horská spolu se svými kolegy z Výboru pro sociální politiku Senátu Parlamentu ČR. 

 


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem