Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
02.10.2022 07:55

Hřebenovka

Červená Voda - Křížová hora - Rozhledna - Klášter Hedeč - Králiky. Délka trasy 14 km. Odjezd 7:57 hod. vlak ČD z hl.h. Návrat  18:07 vlakem ČD. Vedoucí Z. Řehák. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

09.10.2022 07:00

Zřícenina hradu Kozlov a skokánské můstky

Lomnice n Popelkou - zř.hradu Kozlov - Skokánské můstky - Lomnice n Popelkou. Délka trasy 14 km. Odjezd 7:03 hod. vlak Arriva z hl.h. Návrat 16:55 / 18:55 vlakem ČD. Vedoucí L. Černíková. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

16.10.2022 07:40

Les království

Bílá Třemešná - Les Království - Dvůr Králové n Labem. Délka trasy 11 km. Odjezd 7:40 hod. vlak ČD z hl.h. Návrat 14:55 / 16:26 vlakem ČD. Vedoucí J. Skotnica. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

16.10.2022 15:00

Návštěva kaple sv. Anny

Počet účastníků je omezen, pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Výlety do historie

21.10.2022 16:00

Návštěva hvězdárny barona A. Krause

Počet účastníků je omezen, vstupné 30 Kč za každého účastníka se vybírá na místě.

typ akce: Výlety do historie

Archiv aktualit

Z Výroční členské schůze Klubu přátel Pardubicka

obrázek k článku Ve čtvrtek 28. dubna se v Kongresovém sále Domu techniky v Pardubicích konala Výroční členská schůze Klubu přátel Pardubicka. Zde byla zhodnocena činnost Klubu za uplynulý rok a nastíněny plány do budoucna. Jednalo se současně o schůzi volební, jelikož skončilo čtyřleté funkční období Výboru Klubu. Jak ve svém vystoupení upozornil končící předseda Klubu přátel Pardubicka ing. Jan Linhart, je škoda, že činnost Klubu je dle jeho názoru nedostatečně finančně podporována pardubickou radnicí, vzhledem k tomu, jaký je rozsah činnosti spolku pro pardubickou veřejnost.

Svou činnost ve Výboru Klubu přátel Pardubicka na schůzi ukončilo hned několik jeho členů. Vedle ing. Jana Linharta již nebude ve Výboru Klubu působit Jarmila Skalická, Zdena Heranová a Dagmar Richtarová. V činnosti budou i nadále pokračovat ing. Marcela Timarová, Naďa Štolovská, Zdena Březinová, Jiří Kotyk, Vítězslav Haupt, Jiří Skotnica a Jan Řeháček. Nově byli do Výboru Klubu zvoleni ing. Alena Milatová, která bude mít na starost pokladnu spolku, novou místopředsedkyní Klubu je ing. Petra Sůrová, do Výboru Klubu byli nově zvoleni Vít Sádovský a Dominik Barták. Novým předsedou Klubu přátel Pardubicka na následující čtyři roky je Jan Řeháček.

Dosavadní předseda Klubu přátel Pardubicka ing. Jan Linhart, který svou funkci zastával nepřetržitě od roku 1998, byl zvolen za čestného člena Klubu a Výroční členská schůze také odsouhlasila od roku 2023 navýšení výše členského příspěvku za fyzickou osobu na 300 Kč ze současných 200 Kč ročně.

Před závěrem více než sedm desítek účastníků schůze navštívila senátorka Mgr. Miluše horská spolu se svými kolegy z Výboru pro sociální politiku Senátu Parlamentu ČR. 

 


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem