Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
21.04.2024 07:50

Alejí klenů kolem rybníků

 Krucemburk – Staré Ransko – Ždírec n. Doubravou. Délka 7 km. Odj. 7:53 ČD. Návrat 14:00, 16:06 ČD. Ved: Květa Janáčková. Turistická vycházka týmu B. Pro pomalejší členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

21.04.2024 07:55

Meandry Struhy

Veselí - Lepějovice - Meandry Struhy - Bílý kopec - Kokešov – Opočínek. Délka trasy 8 km / 13 km. Odjezd 7:58 ČD, návrat 12:47 / 15:15 Bus MHD č.15. Ved: L. Kvapilová.  Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

28.04.2024 07:50

Krajinou evropského rozvodí Labe - Dunaj

Čachnov – Zámecká studánka – Karlštejn - Svratka. Délka trasy 7,5 km. Odjezd 7:53 ČD. Návrat Bus + ČD 16:02. Ved: J. Votrubová. Turistická vycházka týmu B. Pro pomalejší členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

28.04.2024 08:35

Zřícenina hradu Rýzmburk

Olešnice /okr. Náchod / - Rýzmburk - Starkoč . Délka trasy 14 km. Odjezd 8:35 ČD, návrat 17:17 ČD. Ved: L. Černíková. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

04.05.2024 14:00

Pardubická náměstí - trolejbusový výlet do historie

Masarykovo nám. – nám. Jana Pernera – nám. Legií – nám. Dukelských hrdinů – Zborovské nám. – nám. Republiky – Smetanovo nám. – Schwarzovo nám. – Komenského nám. – Pernštýnské nám. – Lázně Bohdaneč

Historickým trolejbusem Škoda 9Tr.

Sraz účastníků na zastávce MHD Třída Míru (u záchodků).

A zejména pro ty nejmenší: cestou zastávka na BOŽÍ ZMRZKU.

Jízdné ve výši 50 Kč se platí při nástupu do trolejbusu.

typ akce: Výlety do historie

Archiv aktualit

Stavba městských lázní v Pardubicích

obrázek k článku
V těchto dnech byla vypsána veřejná soutěž na získání ideových plánů městských lázní v Pardubicích. Městská spořitelna věnovala na tuto soutěž celkový obnos 60.000 Kč, který bude mezi nejlepší projekty rozdělen. Stavba lázní bude umístěna, jak jsme již oznámili, směrem ke „Hrázi“. Dochází konečně ke správnému řešení, aby budova ta byla volná a nevtěsnaná mezi příští tam domy činžovní. Tento názor hájil i arch. K. Řepa, který vypracoval ideový plán, ve kterém naznačil, že budova lázní má býti vždy volná. Jeho řešení hájí prodloužení ulice Sladkovského, která by vyústila na „Hráz“ a měla pokračování v silnici kolem jatek na Labský most. Na perspektivu pohledu je znázorněna budova lázní, která vytvořuje ukončení bloku, vzniklého mezi ulici na Hrdáku (v pozadí), a prodlouženou ulici Sladkovského (na obrázku vpředu). Ulice Sladkovského mohla by míti nemalý význam jako ulice dálkofrekvenční, jelikož má dobré pokračování, jednak směrem ke Chrudimi a opačně ke Hradci Králové a Bohdanči. Tím by se hodně odlehčilo závorám mezi Skřivánkem a Masarykovou třídou. Byla by to ulice, která by nekončila slepě, jako skoro všechny vyúsťující do Wilsonovy třídy.

O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem