Návštěva krytu civilní obrany
Kryt se nachází na Dubině na adrese Errno Košťála 1012. Možná doprava MHD č. 8 do zastávky Dubina, penzion s příjezem v 16:46 hodin.
typ akce: Výlety do historie
Údolím Chrudimky
Přírodovědná vycházka z Nasavrk údolím Krkanka, k Hradišskému vodopádu a rozhledně Boika pod vedením Jiřího Rejla. Odjezd bude autobusem v 8:05 hodin ze stanoviště 13 autobusového terminálu B v Pardubicích a následně s přestupem v Chrudimi do Nasavrk. Začátek vycházky v Nasavrkách je v 9 hodin u autobusové zastávky Nasavrky, náměstí.
typ akce: Přírodovědné vycházky
Kryštofovy kameny
Rtyně v Podkrkonoší – Kryštofovy kameny – Červený Kostelec. Délka trasy 13 km. Odjezd 8:29 hod. vlak ČD, návrat 17:18 hod. ČD. Ved. L. Černíková. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Podél Divoké Orlice
Litice n. Orlicí – Brná – Potštejn. Délka trasy 7,5 km. Odj. 8:29 ČD, návrat 15:28 h ČD. Ved. A. Kulišová. Turistická vycházka týmu B pro méně zdatné turisty. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Příběh zvonů
Přednáška Lukáše Pešky o historii zvonů na kostelích nejen v Pardubicích. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského nám. Vstup zdarma, veřejnost zvána.
typ akce: Hovory o Pardubicku
Klášter Těšitelek na pardubickém Skřivánku
Pro mnohé Pardubičany je existence klášterů v našem městě spojena s dobou dávno minulou. Pro ně bude proto asi překvapením, že jeden klášter byl v Pardubicích byl zřízen ještě v našem věku, a to v roce 1933 v Pardubicích na Zborovském náměstí na Skřivánku.Pokud ovšem máme z cest po stavebních památkách v naší vlasti a z návštěv světově proslulých klášterů v zahraničí představy o klášterech jako o krásných starobylých výstavných budovách nejrozmanitějších stavebních slohů, je klášterní budova, která před 65 lety vznikla na Skřivánku, malým jednopatrovým domem, který se rostoucí zástavbou v této části Pardubic postupem času stal součástí ulice K Blahobytu a který po přestavbě dnes slouží jako soukromý obytný dům (předtím zde byla vojenská správa).
Klášterní budova byla domovem řádových sester řehole Těšitelek. Ty se věnovaly obětavé činnosti v ošetřování chudých nemocných v jejich příbytcích. Vedle této péče podporovaly Těšitelky penězi, šatstvem a potravinami zvláště nezaměstnané bez rozdílu církevní příslušnosti a náboženského přesvědčení.
Základní kámen k budově kláštera byl položen 5. června 1933 a vysvětil jej pardubický (tehdy ještě) děkan Msgre. Vincenc Šetina. Jako lékař přivítal Těšitelky v Pardubicích MUDr. Jiří Horák, který vyzvedl tradiční dobrou spolupráci mezi lékaři a duchovními řeholemi. Poklep na základní kámen provedl i tehdejší jednatel Lékařské župy pardubicko-chrudimské zdravotní rada MUDr. Jícha a ministerský rada dr. Fuchs. Budova kláštera byla po dokončení vysvěcena 28. září 1933 královehradeckým biskupem dr. Mořicem Píchou.