Od parku Na Špici proti proudu Chrudimky
Komentovaná vycházka. Sraz účastníků u lávky přes Chrudimku u parku Na Špici
typ akce: Výlety do historie
Z Adamova do Blanska
Adamov – Alexandrova rozhledna – Nový a Starý hrad – Čertův hrádek – Blansko. Délka trasy 16 km. Odjezd 7:06 hod. vlak ČD, návrat 18:55 hod. ČD. Ved. L. Černíková. Turistická vycházka týmu A pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka. Na vlastní zodpovědnost.
typ akce: Turistické vycházky
Nad Údolím Doubravy
Bílek – hrad Sokolov – údolí Doubravy – Točitý vír – vodopád v Kamenném potoku – Chotěboř. Délka trasy 9 km. Odjezd 7:54 hod. vlak ČD, návrat 16:05 hod. ČD. Ved. A. Milatová. Turistická vycházka týmu A pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka. Na vlastní zodpovědnost.
typ akce: Turistické vycházky
Podél Chrudimky do Chrudimi
Slatiňany, podle Chrudimky, Chrudim. Délka trasy 6km. Odjezd ČD 7.54h. Návrat ČD 14.05/14.35h. Vede J. Votrubová. Turistická vycházka týmu B pro méně zdatné členy Klubu přátel Pardubicka. Na vlastní zodpovědnost.
typ akce: Turistické vycházky
Za Mistrem Josefem Sukem

Josef Suk mladší – vnuk hudebního skladatele Josefa Suka a pravnuk Antonína Dvořáka – se narodil v Praze 8. srpna 1929 a zemřel na začátku léta 8. července loňského roku v nedožitých 82 letech. Tento virtuóz a světoznámý český houslista studoval u profesorů Jaroslava Kociána, Norberta Kubáta a Karla Šneberga. Vedle významné sólové dráhy se především zaměřil na hudbu komorní. Již jako student působil jako primárius v Pražském kvartetu a později založil s klavíristou Janem Panenkou a violoncellistou Josefem Chuchrem Sukovo trio, pojmenované po jeho dědečkovi. S triem absolvoval mnoho koncertů doma i v zahraničí a nahrál mnoho skladeb.
„Od samého počátku, kdy jsem dostal od svého tatínka housle, na mne doléhal onen zavazující pocit očekávání, dostojím-li přáním a nadějím, které do mě vkládali moji rodiče a tehdy ještě žijící dědeček. Tento velký závazek naplnění rodové tradice poté vroubil po všechny další dny celou mou vlastní uměleckou dráhu. Na jedné straně přede mnou možná pootvíral některé brány a cesty, na druhé ovšem znamenal také ne vždy lehké břímě.“
(Josef Suk – řeč při udělení titulu Doktor honoris causa, na pražské AMU v roce 2003)
Pardubice byly vždy oblíbeným městem dědečka Josefa Suka – skladatele Josefa Suka. Proto také smíšený pěvecký sbor, který zde vznikla v roce 1919 dostal jméno SUK a skladatel nad ním držel patronát. Proto také hudební sál v Domě hudby dostal název Sukova síň s jeho bustou v předsálí. A právě v tomto sále se tedy konal koncert k poctě houslisty Josefa Suka – vnuka slavného skladatele. Pod taktovkou Jaromíra M. Krygela a v podání Komorní filharmonie Pardubice byly provedeny dvě skladby Josefa Suka st. – slavnostní pochod V nový život a Pohádka, která vznikla ze scénické hudby k Zeyerovu dramatu Radúz a Mahulena, a houslový koncert Antonína Dvořáka a moll v podání skvělého Pavla Šporcla..
Velkým uznáním i poděkováním všem pořadatelům i interpretům byl potlesk, který zněl Sukovou síní v pardubickém Domě hudby ještě velmi dlouhou dobu po skončení koncertu.