Údolím Chrudimky
Přírodovědná vycházka z Nasavrk údolím Krkanka, k Hradišskému vodopádu a rozhledně Boika pod vedením Jiřího Rejla. Odjezd bude autobusem v 8:05 hodin ze stanoviště 13 autobusového terminálu B v Pardubicích a následně s přestupem v Chrudimi do Nasavrk. Začátek vycházky v Nasavrkách je v 9 hodin u autobusové zastávky Nasavrky, náměstí.
typ akce: Přírodovědné vycházky
Kryštofovy kameny
Rtyně v Podkrkonoší – Kryštofovy kameny – Červený Kostelec. Délka trasy 13 km. Odjezd 8:29 hod. vlak ČD, návrat 17:18 hod. ČD. Ved. L. Černíková. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Podél Divoké Orlice
Litice n. Orlicí – Brná – Potštejn. Délka trasy 7,5 km. Odj. 8:29 ČD, návrat 15:28 h ČD. Ved. A. Kulišová. Turistická vycházka týmu B pro méně zdatné turisty. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Příběh zvonů
Přednáška Lukáše Pešky o historii zvonů na kostelích nejen v Pardubicích. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského nám. Vstup zdarma, veřejnost zvána.
typ akce: Hovory o Pardubicku
CHKO Železné hory
Trhová Kamenice – Modrý lom – Kamenný vrch – Upolínová louka – rybníky – Trhová Kamenice. Délka trasy 7,5 km. Odj. BUS v 8:05 h st. 13, návrat BUS + ČD v 15:01/16:05 hod. Ved: K. Janáčová. Turistická vycházka týmu B pro méně zdatné turisty. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Proměna pošty 1945
Po osvobození 9. května 1945 bylo oficiálně povoleno po dobu jednoho týdne používat protektorátní známky. Po 16. květnu pak bylo nařízeno vyplácet poštovné v hotovosti až do doby vydání nových československých známek. Proces proměny pošty v květnu 1945 je pěkně představen na příkladu opatovické pošty: Na první obálce ze dne 11. 5. 1945 je legálně použita známka s Hitlerem a je použito protektorátní razítko s dvojjazyčným textem Opatovice – Opatowitz. Druhá obálka byla z Opatovic přepravena o tři dny později – 14. května. Stále bylo možno používat známku s Hitlerem, ovšem razítko již bylo upraveno – obsahuje pouze české jméno města a německý nápis byl obroušen.Třetí opatovická obálka ze 17. května již byla vyplacena v hotovosti – částka je poznamenána na obálce ručně a je použito razítko VYPLACENĚ. Tento provizorní stav trval až do 23. května, kdy byly dány do oběhu nové Československé známky se známou lipovou ratolestí.