Údolím Chrudimky
Přírodovědná vycházka z Nasavrk údolím Krkanka, k Hradišskému vodopádu a rozhledně Boika pod vedením Jiřího Rejla. Odjezd bude autobusem v 8:05 hodin ze stanoviště 13 autobusového terminálu B v Pardubicích a následně s přestupem v Chrudimi do Nasavrk. Začátek vycházky v Nasavrkách je v 9 hodin u autobusové zastávky Nasavrky, náměstí.
typ akce: Přírodovědné vycházky
Kryštofovy kameny
Rtyně v Podkrkonoší – Kryštofovy kameny – Červený Kostelec. Délka trasy 13 km. Odjezd 8:29 hod. vlak ČD, návrat 17:18 hod. ČD. Ved. L. Černíková. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Podél Divoké Orlice
Litice n. Orlicí – Brná – Potštejn. Délka trasy 7,5 km. Odj. 8:29 ČD, návrat 15:28 h ČD. Ved. A. Kulišová. Turistická vycházka týmu B pro méně zdatné turisty. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Příběh zvonů
Přednáška Lukáše Pešky o historii zvonů na kostelích nejen v Pardubicích. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského nám. Vstup zdarma, veřejnost zvána.
typ akce: Hovory o Pardubicku
CHKO Železné hory
Trhová Kamenice – Modrý lom – Kamenný vrch – Upolínová louka – rybníky – Trhová Kamenice. Délka trasy 7,5 km. Odj. BUS v 8:05 h st. 13, návrat BUS + ČD v 15:01/16:05 hod. Ved: K. Janáčová. Turistická vycházka týmu B pro méně zdatné turisty. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Obrázky ze starých Pardubic - Klášterní ulice - Občanská záložna
Dnešní Klášterní ulice do konce 19. století neexistovala. V místě, kde vychází Klášterní ulice z Pernštýnského náměstí, byl po staletí vstup do kláštera minoritů, který zde byl od roku 1532. Někdy před rokem 1665 se minorité uzavřeli před okolním světem tím, že přístup z náměstí do dnešní Klášterní ulice zahradili dvoupatrovou branou se zvonicí ve věžičce, původně dřevěnou, od roku 1701 zděnou. V polovině 18. století při klášteru fungovalo šestileté latinské gymnázium. Řád byl zrušen roku 1786. Po zbourání brány roku 1890 se otevřel vstup do prostoru zrušeného kláštera, který se stal veřejnou ulicí, pojmenovanou roku 1930 Klášterní.Ve druhé polovině 19. století vznikla v Pardubicích Občanská záložna, která měla v 90. letech 19. století zájem si postavit vlastní budovu. Byl zakoupen pozemek na rohu Pernštýnského náměstí a nově otevřené ulice. Konkurzem byl vybrán projekt stavitele Václava Kaury z Prahy, který byl upraven dle návrhu J. Blechy, stavitele z Karlína. Původní budova byla stržena a koncem roku 1890 byl již nový dům Občanské záložny.
Záložna koupila ještě sousední dům čp. 55 a dokončila přístavbu dle návrhu architekta Boži Dvořáka. Na domě jsou reliéfy od A. Amorta (Kristus, Žižka před Prahou, slyšení papežského legáta Fantina de Valle u krále Jiřího z Poděbrad).
Roku 1945 byla Záložna znárodněna a zanikla. Její budovu měla do roku 1981 Česká pojišťovna, kdy se přestěhovala do nové budovy vedle bývalé Veselky. Budova pak sloužila Podniku služeb. V roce 1999 zde začal sloužit Evropský spolkový dům.